Pomarańcza Lane Late

Pomarancza_sumflower.jpg

Dzisiaj chciałam Wam pokazać jak sprawuje się moja pomarańcza Lane Late w domu, którą mam już ok. 2 lat. Przeżyła dwie przeprowadzki i kilka ataków przędziorków, chociaż radzi sobie z nimi całkiem nieźle. Najpierw jednak przybliżę trochę charakterystykę odmiany Lane Late. Zapraszam zainteresowanych do oglądania zdjęć :)

Odmiana pomarańczy Lane Late to mutacja popularnej odmiany słodkiej pomarańczy Washington Navel czyli tej którą możemy kupić w sklepach spożywczych czy supermarketach. Jak sama nazwa wskazuje cała rodzina pomarańczy Navel posiada zakończenie owocu przypominające pępek. Owoce Lane Late są słodkie, bezpestkowe i mają cienką skórkę. W przeciwieństwie do innych odmian pomarańczy Navel, Lane Late dojrzewa najpóźniej, pępek jest trochę mniejszy a skórka owocu jest gładsza.

Na mojej pomarańczy jesienią 2015 pojawił się jeden kwiatek, w roku poprzednim nie miała żadnych kwiatów. Poniżej zdjęcia jakie udało mi się zrobić, wykształcił się pręcik a potem ładny malutki owocek, jednak ktoś go przez przypadek strącił… :( może w tym roku uda się znowu.

PomLaneLate_sumflower

Teraz na wiosnę znów wypuszcza nowe liście, co jakiś czas niestety traci kilka, ale teraz powinna się fajnie zagęścić na dole. Pomarańcza Lane Late jest dość żywotną rośliną, także co jakiś czas wypuszcza sporo nowych liści. Poniżej zdjęcia tylko z jednego miejsca. Wypuściła także bardzo długą łodygę z wieloma liśćmi prawie spod ziemi :)

PomaranczaLaneLate

Teraz czekam aż urosną owoce na Limie Palestinie, ale więcej o tym w następnym poście.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s