Pielęgnacja paprotki Adiantum

Adiantum_Sumflower

Znowu o paprotkach – tym razem o bardzo delikatnej odmianie Adiantum. Aktualnie nie posiadam żadnej paproci w domu, ale naprawdę warto mieć tę roślinkę! Paprocie bardzo korzystnie wpływają na powietrze w pomieszczeniach, poniżej kilka zalet posiadania paproci w domu:

nawilżają powietrze

usuwają niekorzystne promieniowanie emitowane z telewizorów i komputerów

usuwają toksyny wydzielane z farb, wykładzin, tapet itp.

To by było na tyle jeśli chodzi o ogólne cechy wszystkich paprotek. Dodatkowo paprocie, w tym Adiantum, idealnie nadają się jako rośliny do łazienki, a jak wiadomo nie każda roślina lubi tak wysoką wilgotność powietrza :) Łazienka powinna posiadać okno, aby paproć dostawała trochę światła. Adiantum potrzebuje także częstego podlewania, tak aby ziemia była cały czas wilgotna. W okresie grzewczym (czyli suchym) paprotka na pewno nie pogardzi dodatkowym zraszaniem liści. Roślina lubi ciepło i powinna mieć jasne lub pół-cieniste stanowisko – pamiętajmy, że paprotki nie mogą być narażone na ostre słońce ani na przeciągi. Staramy się też nie dotykać liści czy przesadzać paprotki. Suche liście powinniśmy natomiast usuwać. Adiantum w swojej budowie jest bardzo delikatna i różni się trochę od większości paproci. Jest to odmiana, która idealnie nada się do stworzenia mini szklarni. Także jeśli chcecie mieć wyjątkową roślinę w domu, to może warto zastanowić się nad odmianą Adiantum :)

Może już zauważyliście w poprzednim poście, że postanowiłam dodawać zdjęcia inspiracji na temat danych roślin. Mam nadzieję, że niektóre przypadną Wam do gustu i wykorzystacie pomysły w swoich domach! :) Kilka fajnych inspiracji z Adiantum już w kolejnym poście.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s