Jak posadzić IMBIR w doniczce?

Korzenie Imbiru lekarskiego możemy znaleźć w każdym większym sklepie, nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wyhodować sobie własny Imbir w doniczce :) Zanim posadzimy Imbir, powinniśmy się upewnić czy kupiony korzeń jest zdrowy i twardy, następnie dzielimy go na mniejsze kawałki i dajemy lekko przeschnąć. Przed posadzeniem Imbiru musimy zaopatrzyć się w dość dużą doniczkę, gdyż korzeń będzie nam się rozrastał. Wsadzamy kawałki Imbiru do doniczki z ziemią i przykrywamy 2-3 cm warstwą ziemi. Delikatnie podlewamy i przykrywamy doniczkę folią i odstawiamy w ciepłe miejsce. Kiedy pojawią się pierwsze kiełki, przestawiamy w jasne miejsce i usuwamy folię. Można użyć ziemi uniwersalnej (są to specjalne mieszanki, które są odpowiednie dla większości roślin). Imbir powinien mieć ziemię wilgotną, ale nie mokrą, szczególnie w okresie letnim. Należy uważać aby nie przelać rośliny, gdyż momentalnie zgnije nam korzeń, a tego byśmy nie chcieli. W zimie zaś ograniczamy podlewanie. Kłącza rozrośniętego Imbiru można zbierać na jesieni, kiedy liście zmienią kolor na żółty lub całkowicie uschną.

Reklamy

2 myśli w temacie “Jak posadzić IMBIR w doniczce?

  1. witam, szukam fachowych informacji na temat uprawy imbiru na skalę przemysłową czy jest to w ogóle możliwe w Polsce ?

    1. Wydaje mi się, że tak. Imbir sadzi się na wiosnę, najszybciej rośnie w lipcu-sierpniu a zbiory są na przełomie września i października przed pierwszymi przymrozkami (liście żółkną a potem usychają). Kłącza można wykopać i sprzedawać lub przechowywać w chłodzie przez zimę (ewentualnie w gruncie, ale trzeba by zabezpieczyć przed mrozem). Przechowane kłącza można zasadzić ponownie na wiosnę. Nie wiem natomiast jak szybko rozrastają się kłącza i ile można uzyskać imbiru na skalę przemysłową.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s